Informujemy, że w związku z Zarządzeniem nr 9/2020 Rektora
Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie wprowadzenia nadzwyczajnego trybu pracy
wszystkie oddziały Biblioteki AWF Kraków będą zamknięte do odwołania.

 

Szczegółowe zasady funkcjonowania z Biblioteki w okresie zamknięcia

Biblioteka AWF Kraków uzyskała dostęp do interaktywnego atlasu anatomicznego Visible Body, z którego korzystać można także na urządzeniach mobilnych.

Kod zdalnego dostępu do atlasu Visible Body oraz prenumerowanych przez Bibliotekę czasopism na platformie Ovid uzyskać można kontaktując się z pracownikami Biblioteki za pośrednictwem poczty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z dostępu korzystać można do 16 maja 2020 r.

Biblioteka AWF Kraków wykupiła dostęp do Naukowej Akademickiej Sieciowej Biblioteki Internetowej (NASBI), która jest internetową wypożyczalnią książek elektronicznych i kursów wideo polskiego wydawnictwa HELION.

Wykaz materiałów dostępnych dla użytkowników Biblioteki AWF Kraków.
 

Czytaj więcej...

Biblioteka AWF Kraków uzyskała dostęp do multiwyszukiwarki zasobów elektronicznych EBSCO Discovery Service (EDS), która zapewnia szybki i skuteczny dostęp do pełnotekstowych źródeł elektronicznych Biblioteki na jednej platformie wyszukiwawczej. Multiwyszukiwarka naukowa EDS to narzędzie, które umożliwia przeszukiwanie wielu zasobów elektronicznych w jednym miejscu i w tym samym czasie.

Czytaj więcej...

Informujemy, że 20 grudnia 2019 r. na stronie MNiSW opublikowane zostały "Nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych".

   

Biblioteka AWF Kraków zakupiła roczny dostęp do specjalistycznej bazy Rehabilitation & Sports Medicine Source na platformie EBSCO. Ta referencyjna baza danych zapewnia indeksowanie i dostęp do pełnych tekstów setek czasopism z zakresu medycyny sportowej i rehabilitacji, obejmując szeroki zakres tematów rehabilitacji i medycyny sportowej, w tym ortopedię, fizjologię, odżywianie, ćwiczenia sportowe, fizykoterapię i inne. Z bazy korzystać można z komputerów znajdujących się w sieci uczelnianej oraz zdalnie za pomocą kont domowego dostępu EBSCO. Wejście do bazy >>>