Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Bibliotece AWF w Krakowie,
został wdrożony system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo.
Te najlepsze narzędzia wykorzystują największe biblioteki na świecie.

Primo to nie tylko katalog biblioteczny, to narzędzie dzięki któremu przeszukiwać można wszystkie zasoby zgromadzone przez Bibliotekę AWF Kraków. Już dzisiaj w Primo można wyszukiwać książki i czasopisma drukowane, książki i czasopisma elektroniczne oraz artykuły i rozdziały w licencjonowanych i ogólnodostępnych zasobach elektronicznych (linki w wynikach wyszukiwania w Primo prowadzą bezpośrednio do pełnych testów publikacji). W dalszej perspektywie Biblioteka umożliwi wyszukiwanie w Primo artykułów i rozdziałów w zbiorach drukowanych w szerszym niż dotychczas zakresie.
 
Dzięki włączeniu Biblioteki AWF Kraków do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej oraz  podpisaniu umowy z Biblioteką Narodową w znaczący sposób rozszerzony został dostęp do informacji o zbiorach zgromadzonych w innych bibliotekach w Polsce. Primo umożliwia przeprowadzenie wyszukiwania w połączonym katalogu wielu bibliotek m.in. Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej itp.
 
Udostępniony Państwu system będzie stale rozwijany i w przyszłości łączony z innymi usługami oferowanymi przez Uczelnię.
 
Dotychczasowe hasło, za pomocą którego logowaliście się Państwo do katalogu Biblioteki AWF w Krakowie jest nieaktualne i w celu zalogowania się na swoje konto biblioteczne, należy zresetować hasło i nadać nowe. Szczegółowe informacje na temat tego, jak tego dokonać oraz jak korzystać z nowego systemu mozna znaleźć w instukcji: https://biblioteka.awf.krakow.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=246
 
Wejście do katalogu: https://awf-krakow.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=48APEK_INST:48APEK

Załączniki:
Pliknumer
Pobierz plik (Alma-AWF-Primo.jpg)Alma-AWF-Primo.jpg