Baza tworzona w ramach projektu POWR.03.05.00-00-ZR66/18 „Kompleksowy Program Rozwoju AWF Kraków szansą na zwiększenie potencjału uczelni w regionie” służyć ma przede wszystkim studentom, a jej podstawowym celem ma być ułatwienie dotarcia do literatury niezbędnej podczas realizacji procesu dydaktycznego prowadzonego na uczelniach kształcących w obszarze nauk o życiu. Wejście do bazy >>>

Baza rejestruje nie tylko literaturę naukową, która jest niezbędna podczas pisania prac licencjackich i magisterskich lecz również prace bezpośrednio związane z procesem kształcenia i samokształcenia. W bazie danych planowana jest indeksacja przede wszystkim artykułów z czasopism branżowych, metodycznych i popularno-naukowych oraz fragmentów książek o charakterze podręcznikowym, poradnikowym i szkoleniowym. Zakres bazy obejmuje również publikacje o charakterze naukowym, ale dobór indeksowanych w nim prac jest podyktowany przede wszystkim wsparciem procesu kształcenia w obszarze nauk o życiu, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o kulturze fizycznej.

Wszystkie zaindeksowane w bazie prace dostępne są w zbiorach Biblioteki AWF Kraków lub/i udostępniane są w modelu otwartym. W przypadku prac bezpłatnie dostępnych w Internecie, opis pracy zawiera bezpośredni link do jej pełnego tekstu.

Według stanu na dzień 16 kwietnia 2021 baza zawiera 6,5 tys. rekordów bibliograficznych z czego:

  • 100% stanowią artykuły z czasopism polskich,
  • ponad 80% stanowią prace w języku polskim,
  • blisko 78% to materiały bezpłatnie dostępne w Internecie.

Zgodnie z harmonogramem projektu baza będzie uzupełniana o 500 rekordów miesięcznie, a pod koniec roku 2022 zawierać będzie 18 tys. opisów prac.

Opinie i uwagi dotyczące bazy można zgłaszać drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.