Biblioteka AWF Kraków oferuje pełnoteksowy dostęp do książek elektronicznych w języku polskim na platformach IBUK Libra, ebookpoint BIBLIO, Academica

IBUK Libra - czytelnia polskojęzycznych, elektronicznych wersji książek i czasopism naukowych oraz podręczników akademickich z różnych dziedzin wiedzy, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. Użytkownikom Biblioteki oferujemy dostęp do ponad 2400 tytułów m.in. z zakresu sportu, medycyny oraz nauk społecznych, humanistycznych i ekonomicznych.

Dostęp do platformy IBUK Libra możliwy jest:

• z komputerów znajdujących się w sieci uczelnianej (np. w Informatorium Biblioteki) bez konieczności rejestracji i logowania http://libra.ibuk.pl
  • z komputerów domowych - po założeniu konta osobistego „myIBUK” i aktywowaniu go uzyskanym w Wypożyczalni kodem PIN (opcja dostępna wyłącznie dla użytkowników zapisanych do Wypożyczalni Biblioteki AWF).

Po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl należy zaznaczyć opcję "Książki w moich bibliotekach".

Użytkownicy, którzy aktywowali konta osobiste „myIBUK” poza możliwością korzystania z IBUK Libra z różnych miejsc, mogą czytać publikacje na urządzeniach mobilnych oraz wykorzystywać dodatkowe funkcje serwisu m.in. zaznaczanie fragmentów tekstu, dodawanie zakładek, wprowadzenie notatek.

Sposób rejestracji i logowania oraz podstawowe funkcje platformy przedstawiono na kanale YouTube IBUK Libra PWN

ebookpoint BIBLIO (dawniej NASBI) - Internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych i kursów wideo polskiego wydawnictwa HELION, dostępna poprzez witrynę lub aplikację mobilną (iOS, Android) zapewnia dostęp do 90 publikacji i 9 kursów wideo - Wykaz materiałów dostępnych dla użytkowników Biblioteki AWF Kraków

Aby skorzystać z publikacji na platformie należy :

1) Wejść na stronę biblio.ebookpoint.pl
2) Założyć osobiste konto (Zarejestruj się)
3) Potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email
4) Zalogować się do ebookpoint BIBLIO
5) Aktywować konto kodem, który odebrać można w Wypożyczalni Biblioteki
6) Po odnalezieniu właściwej publikacji wybrać opcję Pożycz widniejącą obok tytułu (przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment). Po kliknięciu opcji Pożycz książka wędruje na półkę Użytkownika (górne menu). Pozostanie tam przez 7 dni (Użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj).

instrukcja rejestracji

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Udostępnia obecnie ponad 3,5 mln publikacji z wszystkich dziedzin wiedzy, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim.

Na stronie academica.edu.pl można:

• przeglądać katalog i uzyskać dostęp do zbiorów niechronionych prawem autorskim lub licencjonowanych (oznaczone zieloną kropką) z dowolnego komputera z dostępem do Internetu
  • przeglądać publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim wyłącznie na terminalu znajdującym się w Czytelni Ogólnej Biblioteki w godzinach jej otwarcia.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak za pomocą formularza. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki

Pobierz plik (ebookpoint BIBLIO.jpg)ebookpoint BIBLIO.jpg
Pobierz plik (IBUK Libra.jpg)IBUK Libra.jpg